Dokumenty a Dotace

V této záložce naleznete jak povinně zveřejňované dokumenty školy, tak informace o právě probíhajících projektech, do kterých se naše škola aktivně zapojila.

Žáci 2. ročníku se zapojili do mezinárodního projektu e-Twinning s názvem Post-e-card, v rámci tohoto projektu si vyměňují elektronické pohlednice a dělají různé online aktivity v rámci základních témat učiva angličtiny.

post-e-card

Plakát Dolní Studénky

Žáci prvního ročníku a kroužku dolnostudénské televize se zapojili do mezinárodního projektu v rámci E-Twinningu:
Světové lahodné menu
Naši žáci dostávají za úkol připravit menu pro mezinárodní kavárnu. Za tímto účelem jsou zkoumány vzorky pokrmů. Začleněním pokrmů z vlastní kultury každého partnera do menu vznikne společné lahodné světové menu.

Naši pedagogové zdokonalovali svoji angličtinu v Irsku v rámci projektu Erasmus plus.
Spolufinancováno Evropskou unií

„Ten, kdo nezná cizí jazyk, neví nic o svém vlastním." (Johann Wolfgang von Goethe) č. 2021-1-CZ01-KA122-SCH-000013444
V termínu od 19.6. do 18.7.2022 vyjelo postupně 5 pedagogických pracovníků (2 učitelky MŠ, 2 učitelky ZŠ a 1 asistentka pedagoga) do Irska na čtrnáctidenní intenzivní jazykové kurzy angličtiny. Paní učitelky Andrea Dostálová a Petra Zsáková absolvovali svůj kurz v jazykové škole GCI v Galway na západním pobřeží Irska, paní učitelky Hana Plachá a Olga Nevrlá vycestovali na východ Irska do jazykové školy ACT Bray a paní učitelka Ivana Hanáková, která celý projekt zároveň administrovala, zahájila jazykovým kurzem na jihovýchodě v jazykové škole ACET Cork a poté pokračovala metodologickým kurzem pro učitele v ACT Bray nedaleko Dublinu. V kurzech jsme měli možnost se potkat se studenty z různých zemí (např. Itálie, Španělsko, Portugalsko, Polsko, Německo, Francie, Brazílie, Japonsko, Slovensko a dalších zemí). Většina z nás byla ubytovaná v irských rodinách. Měli jsme tedy možnost konverzovat anglicky od rána do večera. Kromě intenzivního studia angličtiny jsme měli také možnost poznávat přírodní, kulturní a historické zajímavosti Irska a poznali jsme také běžný život v Irsku. Kurzy nás tedy obohatili nejen po jazykové stránce.

V roce 2019 a 2020 jsme realizovali projekt Nové učebny pro ZŠ Dolní Studénky, který byl finančně podpořen prostřednictvím MAS Šumperský venkov. Více informací naleznete v příloze s názvem IROP. Celkové způsobilé výdaje projektu činily 2 340 000,- Kč.

Ve školních letech 2020/2021, 2021/2022, 2022/2023, 2023/2024 na naší škole probíhá projekt  "Podpora škola formou projektů zjednodušeného vykazování - šablony pro MŠ a ZŠ III," díky kterému si můžeme dovolit zaměstnat školního asistenta v mateřských školách i v základní škole, realizovat projektové dny a doučování pro žáky ZŠ a organizovat tematická setkávání s rodiči našich žáků. Projekt je financován Evropskou unií, Evropským sociálním fondem (ESF) a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT).

eu-logo-fondy

Výsledek obrázku pro logo Olomoucký kraj

Olomoucký kraj také přispěl v roce 2021 na celoroční činnost Komunitní školy částkou 15 000,- Kč.