Historie a dotace

Dolnostudénské vzdělávací centrum, z. s. alias "Komunitní škola" vznikla na jaře roku 2016 za účelem podpory volnočasových aktivit a neformálního vzdělávání v naší obci. Nemalou mírou se spolek stará o podporu činnosti základní školy a obou mateřských škol. Komunitní škola kromě pravidelných kroužků pořádá jednorázové kurzy zaměřené na výtvarné a pracovní techniky a připravuje i vzdělávací přednášky. Ve spolupráci s ZŠ a MŠ pořádá v průběhu školního roku nespočet akcí, např. drakiáda, zahradní slavnost, Dolní Studénky v ohrožení, vánoční besídka, jarmark, sběr papíru. Pro rodiče velmi důležitými a pro děti oblíbenými aktivitami jsou již tradiční letní příměstské tábory komunitní školy. Jsme rádi, že se s námi na organizování akcí společně podílíte.

Komunitní škola obdržela v posledních dvou letech tyto dotace:

Obec Dolní Studénky - podpora na činnost 49 000,- Kč

Olomoucký kraj - Podpora sportovních akcí 14 830,- Kč

Olomoucký kraj - Podpora sportovních aktivit 16 092,- Kč

SZIF -  Pořízení stolů, lavic, trampolíny 119 792,- Kč

2022

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) - projekt Podpora volného času dětí v Dolních Studénkách (viz. samostatná záložka) - 563 750,- Kč pro roky 2021, 2022

Obec Dolní Studénky - 30 000,- Kč

Olomoucký kraj - Podpora celoroční tělovýchovy a sportu - 20 600,- Kč

Olomoucký kraj - Podpora práce s dětmi - 21 000,- Kč

Olomoucký kraj- 15 000,- Kč na celoroční činnost

Obec Dolní Studénky - 30 000,- Kč na činnost