Mateřská škola Dolní Studénky

Mateřská škola Dolní Studénky leží uprostřed vesnice, nedaleko místního Obecního úřadu, v blízkosti autobusové zastávky na trase Šumperk – Sudkov – Zábřeh. MŠ je v právním subjektu v rámci ZŠ a MŠ Dolní Studénky. Jde o jednotřídní zařízení s maximálním počtem 21 dětí od dvou do sedmi let.

Provoz MŠ:

6.30 – 15.45 h

Školné:

300 Kč za měsíc

Stravování:

dovoz z MŠ Vrchlického Špk

Prostory MŠ: třída, šatna pro děti, ložnice, pracovna pro předškoláky, dvě umývárny s WC a sprchovým koutem, nová zahrada s ekologickými prvky.

Náš školní vzdělávací program s názvem Veselá školička aneb s úsměvem jde všechno lépe je zaměřen na podporu tělesného rozvoje a zdraví dítěte, jeho osobní spokojenost a pohodu, na rozvíjení všech poznávacích a kreativních schopností dětí, jejich fantazii a nadání. Navázána je velmi dobrá spolupráce a rodiči.

Aktivně se zapojujeme do dění v obci, např. dětský karneval, Slet čarodějnic, vítání občánků, Sokolské slavnosti, Hudby bez hranic. Pro předškoláky probíhá každoroční projekt „Těšíme se do školy“ během kterého se děti postupně připravují na školní prostředí v naší škole.

Sportovní a kulturní aktivity: divadlo, keramika, knihovna, drakiáda, besídky s rodiči, výlet, lyžařský a plavecký výcvik, solná jeskyně a dle příležitosti další aktivity.